Ehitusinfo
Energiatõhusus
Kaasaegsed kütte- ning soojustuslahendused tagavad A-energiaklassi ehk väga madalad kõrvalkulud.
Korterelamute ja galeriimajade katustele paigaldatakse päikesepaneelid.
Fassaad
Majadel on soojustatud välisseinad, mis on kaetud krohvi või puitviimistlusega – vastavalt arhitektuursele lahendusele.
Konstruktsioonid
Majad rajatakse lintvundamendile. Majade kandvate seinte ehituseks on kasutatud täisbetoneeritud õõnesplokke. Korterite vahelised siseseinad on helikindluse eesmärgil laotud 240mm paksustest täisbetoneeritud õõnesplokkidest. Korterite siseseinad on silekrohvitud ja värvitud. Šahtide seinad on kergplokkidest ning on korterite poolelt silekrohvitud ja värvitud. Mittekandvad siseseinad korterites on metallkarkassil kipsplaatseinad.
Vahelaed on monteeritavatest õõnespaneelidest, mis on vaikuse tagamiseks sammumüraisolatsiooni ja betoonist tasandusvaluga. Kõigil majadel on soojustatud lamekatus, mis on kaetud rullmaterjaliga.
Trepikojad
Kolmekordsed kortermajad on varustatud liftiga. Majade esimesel korrusel paiknevad panipaigad. Kolmandal korrusel paiknevad katuseaknad, mis valgustavad trepikoda.
Trepikodadel on värvitud seinad, lihvitud betoonpõrandad ning lagedes on viimistletud betoon või rest-moodullagi.
Aknad
Majadele on paigaldatud plastraamides aknad, mis on kolmekordse klaaspaketiga ning osaliselt avatavad. Igas toas on vähemalt üks aknaosa, mida saab avada tuulutusasendisse.
Terrassid ja rõdud
Korteritel, mis paiknevad esimesel korrusel, on terrass. Kõrgematel korrustel asuvatel korteritel on rõdu, mida piirab metallpiire.
Küte ja ventilatsioon
Hoone on projekteeritud lokaalsele keskküttele, mille soojuskandjaks on vesi ja energiaallikaks õhksoojuspump + elekter (õhk-vesi soojuspumbad tootjalt Nibe). Paigaldatakse vesipõrandaküte, mida on igas ruumis võimalik eraldi reguleerida.
Kõikides korterites on korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioon. Ventilatsiooni agregaat paigaldatakse vannitoa lae alla.
Korterites, kuhu on lisatasu eest tellitud konditsioneer, mille väliosa paigaldatakse korterelamu katusele.
Saun (ainult saunaga korterites)
Korterites, kus on saun, on kasutatud laudise ja lava ehituseks lepapuitu, saunakeris on elektriline. Korterites on 6kW-ne ja ridaelamutes 9kW-ne elektrikeris.
Rohkem infot HUUM DROP elektrikerise kohta.
Elektripaigaldis ja valgustus
Majade siseselt paigaldatakse kõik vajalikud elektrikaablid, lülid ja pistikud vastavalt korterite planeeringule. Teostatakse CAT6 andmesidekaabeldus ning korteri ostjal on võimalus liituda sobivaima teenusepakkujaga. Korteritesse rajatakse keskne fonosüsteem trepikoja välisukse avamiseks.
Valgustite planeeringu järgsetele kohtadele tuuakse valgustuse paigaldamiseks toiteotsad. Siseviimistluspaketi järgi paigaldatakse valgustid vannitubadesse, WC-desse ja esikusse. Korteritesse paigaldatavad valgustid on LED valgustid.
Viimistlus
Vastavalt siseviimistluspaketile värvitakse eluruumide seinad ja laed, vannitubade seinad kaetakse keraamiliste plaatidega või värvitakse. Põrandate viimistluse puhul kasutatakse spoonparketti eluruumides, tualettruumides, vannitubades ja saunades kaetakse põrandad keraamiliste plaatidega. Korteri maksumuse hulka kuulub vajalik sanitaartehnika v.a vann.
Arendaja jätab endale õiguse teha hoonete üldaladel ja siseviimistluspakettides muudatusi, pakkudes kliendile sama hinnaklassiga analoogset või paremat toodet. Pildid on illustratiivsed.
Korterite hinnad sisaldavad siseviimistlust.